Штрафні бали для водіїв: порівняння систем

Українських водіїв чекають кардинальні зміни, оскільки незабаром водіїв зобов'яжуть «жити по балам».

Кожна людина з правами на початку року буде отримувати 150 балів, які можна буде витрачати на «оплату» штрафів за порушення ПДР — по 50 балів за одне. Як тільки бали закінчаться, штраф доведеться оплачувати грошима.

Хороша новина в тому, що за новим законодавством, максимальна сума штрафу за перевищення швидкості, зафіксованого з допомогою автоматичних комплексів фіксації порушень, — 255 грн (зараз — від 255 до 340 грн). Щоб зрозуміти, наскільки жорсткою є така система, ми її порівняли з іншими країнами.

ФРАНЦІЯ
Штрафи за порушення ПДР поділяються на п'ять класів. Перші чотири відносяться до правопорушень, за які передбачено тільки штрафи. Це порушення правил паркування, невключення покажчика повороту при перестроюванні, відсутність страховки, перевищення швидкості на 20 км/год, розмови по телефону.

А ось їзда п'яним, без прав, перевищення швидкості більш ніж на 50 км/год, проїзд на червоний, створення аварійної ситуації та інші подібні порушення загрожують і багатотисячними штрафами, та штрафними балами. За три бали протягом року забирають права через суд. Але у випадку перевищення швидкості на фото повинно бути видно обличчя водія.

ФІНЛЯНДІЯ
За незначні порушення ПДР поліція виписує фіксований штраф — 10-115 євро. За більш серйозні порушення як перевищення на 50 км/год і вище застосовується система тарифів, при якій розмір штрафу залежить від доходів порушника і кількості утриманців.

Стандартний штраф — 8 денних тарифів. При доході 1,5 тис. євро/місяць розмір тарифу становить 25 євро (чистий прибуток після сплати податків ділиться на 60). Якщо під опікою водія немає неповнолітніх дітей, то розмір штрафу становитиме 200 євро (8x25), якщо одна дитина, то 144 євро (8x18), двоє дітей — 120 євро (8x15). Плюс у водія забирають права на 1-3 тижні.

ІЗРАЇЛЬ
У цій країні штрафні бали є, а анулюються вони лише через два роки. Якщо протягом цього строку водій набере 22 бали і більше, то вони анулюються лише через 4 роки. Водій, який набрав від 24 до 34 балів, зобов'язаний пройти поглиблений курс водіння і здати іспит заново. Якщо набрав 36 балів і більше — його позбавляють прав на три місяці, після яких він зобов'язаний перездати на права.

Перевищення швидкості більш ніж на 30 км/год в місті або на 40 км/год поза міста обійдеться в 10 штрафних балів і викликом до суду. Цікаво, що якщо перевищити швидкість навіть на 1 км/год, штраф складе 250 шекелів (50 євро), але штрафних балів при цьому не передбачено.

США
Система балів працює більше 30 років. Перевищення швидкості від 1 до 10 миль в годину (до 16,9 км/год) — 3 бали. А якщо їхати швидше, ніж потрібно, на 40 миль в годину (64,37 км), то водієві нараховують 11 балів. Порушення дистанції (сидіння на хвості) або різке гальмування — 4 бали, а створення аварійної обстановки — 5 балів. Важливо: на протоколі про порушення повинно бути видно обличчя водія. У поліцейській базі інформація про порушення зберігається 7 років, але враховують лише бали за останні 18 місяців. В базі страховиків дані зберігаються три роки. Чим більше порушення, тим дорожче страховка. Більше 11 балів — і вона обійдеться в додаткові $1000 на рік.

Використовують камери для наповнення бюджету

У США за законом усі кошти від штрафів, виписаних автоматизованими системами, надходять у місцеві бюджети (так місцеві влади стимулюють до купівлі таких комплексів), а кожна камера окупає себе за 2-3 місяці. Іноді це призводить до зловживань. Так, два роки тому в містечку Элмвуд Плейс (штат Огайо) через тиждень після установки камер штраф в $105 прийшов кожному водієві із-за того, що в систему свідомо була закладена помилка, — заборонний сигнал світлофора спрацьовував раніше, ніж потрібно.

ЗА РЕГУЛЯРНІ ПОРУШЕННЯ ПРАВА ПОКИ НЕ ЗАБЕРУТЬ
Грошове стягнення не завжди ефективне. Для водія, який заробляє десятки або сотні тисяч в місяць, заплатити 255 грн нічого не вартує. Ідеологія ж впровадження штрафних балів — зробити покарання відчутним для водіїв з будь-яким рівнем доходу. Тобто щоб після трьох випадків перевищення швидкості забирали права. В майбутньому так і планують зробити, розповів нам адвокат Володимир Караваєв, який входить у робочу групу з розробки закону. Поки ж у прийнятій Радою редакції бали передбачені лише для того, щоб водії звикли як до бальної системою, так і до того, що за ними на дорогах будуть стежити камери.

Правда, самі комплекси автофіксації з'являться нескоро. В МВС відповіли, що про конкретні терміни інформації поки немає. Коштів в нинішньому бюджеті (2015 року) на них не передбачено. Тобто у кращому випадку їх зможуть закупити в наступному 2016 році. Адвокат Олексій Святогор каже, що після закупівлі комплекси ще повинні будуть пройти сертифікацію в Держспецзв'язку — на це піде ще півроку.


По материалам:

Топ товаров

Рессора AL-KO

Концерн AL-KO Kober (Германия) выпускает рессоры для автомобильных прицепов различной грузоподъемности: -3-x листовая рессора - контрольная нагрузка на одну рессору 300кг. - 475грн.-4-х листовая рессора - контрольная...

Подробнее...

Прицеп для легкового автомобиля- КНОТТ-31 (Банан)

Купить легковой прицеп в Киеве.Прицеп для легкового автомобиля- КНОТТ-31. Размер кузова-1.30 на 2.15 (банан) чистый внутри 1.25х2.10 . Рессора, борта усиленные. Дополнительный усилитель по раме. Платформа ровная,...

Подробнее...

Прицеп для легкового автомобиля- ПГМФ-8302.

Купить прицеп в Киеве.Прицеп для легкового автомобиля- ПГМФ-8302. Прицеп на рессорной подвеске. Размер габаритный- по бортам прицепа-1,2х2,0м. Чистый размер внутри -1.15х1.95. Борта прицепа усиленные 25-м уголком....

Подробнее...

Кремень+ КРД 050108

Грузовой прицеп для легкового автомобиля, микроавтобуса КРЕМЕНЬ+ (2-х осный). Рессорная подвеска. Платформа ровная, колеса вынесены. Дышло треугольное, опорное колесо подката, задний и передний борта...

Подробнее...

Бетономешалка БРС-130. Производство-Украина.

Бетономешалка БРС-130. Производство-Украина. Модель с композитным венцом - 3900грн. Модель с чугунным венцом - 4000грн. Не нуждается в заземлении, так как каркас бетономешалки не имеет токопроводящих контактов с...

Подробнее...